Завдяки хорошій адгезії (прилипання) по відношенню до інших будівельних і оздоблювальних матеріалів, силікон широко застосовується при ремонтно-будівельних, оздоблювальних і санітарно-гігієнічних роботах. Він незамінний при затірки, ущільненні, фугуванні і герметизації. Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує величезний вибір технічних силіконів, від найпростіших і універсальних, придатних для домашнього користування, до професійних, призначених для спеціального застосування.
Силікони зазвичай діляться на дві основні групи: уксусно-кислотні і нейтральні. Цей поділ виходить від способу затвердіння силіконової маси, що визначає її властивості і, відповідно, мета застосування. Кислотні силікони легко впізнати, завдяки характерному оцетового запаху, який виділяється в процесі їх застосування. Цей тип силіконових герметиків вкрай стійкий до впливу високих температур і підвищеної вологості повітря. Але уксусно-кислотні силікони мають ряд недоліків, оскільки їх склад може входити в хімічну реакцію з лужними матеріалами, на приклад - з вапном. Тому існують деякі обмеження в застосуванні. Кислотний силікон не може використовуватися для цементації мінеральних штукатурок, викликає корозію деяких чутливих металів (міді), сприяє зміні кольору природного каменю і характеризується поганою адгезією по відношенню до деяких видів пластику.
Універсальний силіконовий герметик відрізняється високим ступенем прилипання до гладким і пористим поверхням. Він стійкий до ультрафіолетового випромінювання, до дії як низьких, так і високих температур (від -40 ° С до + 100 ° С), має стійкий колір. Силікон використовується перш за все для створення еластичної прив'язки між скляними елементами, наприклад - при склінні вікон і балконів. Важливий момент: якщо рами дерев'яні - то вони повинні бути або пофарбовані алкідними фарбами, або не пофарбовані взагалі. Герметик цього типу прекрасно приклеюється до дерева, цегли, глянцевим поверхням і керамічній плитці, тому часто використовується для затирання швів. Зовсім не придатний в разі наявності акрилових поверхонь і ПВХ.
Властивості
абсолютно водостійкий
стійкий до різких перепадів температури
відмінна адгезія до більшості будівельних матеріалів
високоеластичний (здатність до деформації 20-25%)
висихання на відлип - 20 - 25 хвилин
термостійкість від -40 °С до + 100 °С
в застиглому стані не представляє шкоди для здоров'я
Технічні характеристики
Час утворення плівки: 20-25 хвилин
Температура застосування: від +5 °С до +40 °С
Температура експлуатації: від -40 °С до +100 °С
Колір: білий
Зберігання: гарантований термін зберігання 12 місяців з дати виробництва при зберіганні в герметично закритій оригінальній упаковці в сухому місці при температурі від +5 °С до +30 °C.