eng
Kiev
05:29
Спирт изопропиловый
Спирт изопропиловый - photo 1
Renewed: 13 February 2020, 21:37

Спирт изопропиловый

UAH 121/piece
Шухевич Адріан Миколайович
заместитель директора
Flagma member since 9 March 2019

Description

Основна кількість ізопропілового спирту використовується для отримання ацетону, однак вона зменшується через серйозну конкуренцію з боку кумольного методу виробництва ацетону.
Ізопропіловий спирт поширений як розчинник для жирів, натуральних і синтетичних смол, нітролаків (у поєднанні з іншими розчинниками), алкалоїдів, протеїнів, хлорофілута інших речовин. Він використовується і як складова частина детергентів (рідкі мила).
Поряд із застосуванням для синтезу ацетону ізопропіловий спирт використовують для синтезу різних складних ефірів (наприклад, ізопропілацетату — розчинника лаків), для введення ізопропілової групи в інші сполуки (тимол, ізопропілфенол). Ксантогенат ізопропілового спирту є важливим флотаційним агентом. Ізопропілати алюмініюзастосовують для відновлення альдегідів за методом Меєрвейна-Понндорфа.
Ізопропіловий спирт замінює етиловий у багатьох косметичних та фармацевтичних препаратах. Але він придатний лише для зовнішнього застосування, наприклад дезінфекції. Застосування його для ліків і харчових продуктів заборонено.
У великій кількості ізопропіловий спирт використовується для поліпшення якості пального як паливна присадка. У карбюраторі двигуна при температурі від −8 до +13 °С і відносній вологості повітря 60—100% може настати обмерзання, що ускладнює запуск і вимкнення двигуна. Для усунення цього небажаного явища досить додати до бензину 1,5-3% ізопропілового спирту.
Ізопропіловий спирт використовують для запобігання обледенінню крил і пропелерів літаків, а суміш етиленгліколю та ізопропілового спирту усуває обледеніння стартових доріжок та злітно-посадкових смуг на аеродромах.
Також він може використовуватися для усунення неприємного запаху у взуття, для чого необхідно протерти вмоченим в ньому ватним тампоном внутрішню частину взуття.
Токсикологія[ред. | ред. код]
Подразнює очі й дихальні шляхи, при короткому впливі великих концентрацій парів викликає головний біль. Може пригнічувати центральну нервову систему. Вплив на рівні, що значно перевищує ГДК, може викликати непритомність. Ізопропанол при прийомі всередину метаболізується в печінці під дією алкогольдегідрогенази в ацетон, що спричиняє його токсичну дію. Невеликі дози ізопропанолу, як правило, не викликають значних розладів. Серйозний токсичний вплив на здорову дорослу людину при пероральному вживанні може бути досягнутий вже при дозах близько 50 мл і більше.
Гранично допустима концентрація ізопропанолу в повітрі дорівнює 10 міліграмів на кубічний метр.
Ізопропанол органолептично помітно відрізняється від етанолу і не може бути помилково сплутаний з останнім. Має відмінний від етанолу, «грубіший» запах. У разі вживання викликає сп'яніння, схоже з алкогольним. Швидкість окислення ізопропілового спирту в організмі людини в середньому в 2—2,5 разів нижча, ніж в етанолу, тому сп'яніння ізопропанолом дуже стійке. При частому вживанні до ізопропанолу швидко розвивається непереносимість, а в окремих випадках — гіперчутливість та алергія.
Смертельних отруєнь ізопропанолом не зафіксовано, оскільки людина впадає в алкогольний транс набагато раніше, ніж зможе самостійно вжити смертельну дозу ізопропанолу.

Ad number: 6139133   |  views: 32  
Flagma member since 9 March 2019

Similar ads

Изопропиловый спирт
Price on request
Аргана, LLC, Kiev +320 ads
Изопропиловый спирт Изопропиловый спирт
Изопропиловый спирт
Price on request
Химтехно, LLC, Kiev +481 ads
Изопропиловый спирт. Спирт изопропиловый по внешнему виду представляет собой бесцветную прозрачную жидкость с характерным запахом. В...
2
Спирт изопропиловый технический
UAH 41/kg  
Wholesale price
from UAH 41
Первый Маркет Химического..., LLC, Kiev +1793 ads
Изопрапанол составляющая в жидкость для омывателя стекол автомобиля в зимний период. На 10л канистру воды достаточно 4л ИБС и данная смесь не...
Show more
Contact the company
Шухевич Адріан Миколайович
заместитель директора
By phone
Say, that you found an ad on Flagma
Safety rules: Do not agree to a prepayment if you are not sure about the reliability of the company.
Write a message
Select category
×
Login to your account